ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
В Санкт Петербург се състоя тържествената церемония по началото на строежа на голямата дизел-електрическа подводница „Краснодар”, проект 636, пише “Росийская Газета”.
По думите на главнокомандващия руския морски флот генерал Виктор Чирков в момента се строят 6 подводници от този проект, които „ще усилят потенциала и възможностите за изпълнение на задачи на военноморския флот на Русия в Средиземно море.
„Тези подводници съставят пълноценно съединение, което ще позволи на черноморския флот да решава комплексни задачи в своята оперативна зона. Една ескадра от само 6 подводници може да се превърне в страшна сила и да обезпечи зашитата на нашите интереси не само в Черно, но и Средиземно море”, заяви Чирков.


