BG EN

Русия спира употребата на респираторите, причинили пожари в две болници

Европа

Русия спира употребата на респираторите, причинили пожари в две болници

10327
на 13.05.2020
Русия спира употребата на респираторите, причинили пожари в две болници
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Властите в Русия наредиха да се спре употребата на модел изкуствени респиратори, причинил пожари в две болници, в които се оказват грижи на заразени с COVID-19, предаде БТА.

препоръчано

Службата за здравен надзор "Росздравнадзор" постанови спирането на употребата на апаратите за командно дишане "Авента-М”, произведени след 1 април от уралска компания, която е дъщерна компания на руския държавен конгломерат "Ростек".

Два респиратора от този модел причиниха пожари в болници в Санкт Петербург и Москва, при които загинаха общо шестима души. Според властите пожарите са били причинени от късо съединение в респираторите модел "Авента-М”.

Десетки апарати за командно дишане от този модел бяха доставени миналия месец в Съединените щати като помощ в борбата с коронавируса.

Според американски и руски медии респираторите не са били използвани в САЩ и скоро ще бъде изпратени обратно в Русия.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО)
ново
Днес: 107
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК