BG EN

Русия унищожи с "Искандер" украински зенитно-ракетни комплекси в Одеса

Европа

Русия унищожи с "Искандер" украински зенитно-ракетни комплекси в Одеса

19202
на 16.07.2025
Русия унищожи с Искандер украински зенитно-ракетни комплекси в Одеса
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Веннослужещи от руските въоръжени сили (РФ), използващи оперативно-тактически ракетни системи (ОТРК) "Искандер“, нанесоха удар по позиционния район на зенитно-ракетната система (ЗРС) С-300ПС на Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) в Одеска област. Руското Министерство на отбраната съобщи това на 16 юли, предава Iz.ru.

препоръчано

Уточнява се, че ракетният удар с помощта на "Искандер“ е извършен в района на Гвардейское в Одеска област.

"В резултат на огневия удар са унищожени две пускови установки, пункт за насочване и бойна кабина на вражеската зенитно-ракетна система С-300ПС“, отбелязаха от ведомството.

На 6 юли руски военнослужещи, използвайки зенитно-ракетни комплекси "Искандер“, елиминираха позицията на украинската система за противовъздушна отбрана С-300 в Полтавска област. В резултат на ракетния удар са унищожени две пускови установки С-300, бойна машина за управление, бойна кабина за управление, моторни превозни средства и личен състав на украинските зенитно-ракетни разпореждания.

свързани новини
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март
ново
Днес: 71
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК