BG EN

Руски учени откриха кости от саблезъба котка

ШАРЕН СВЯТ

Руски учени откриха кости от саблезъба котка

32156
на 26.07.2018
Руски учени откриха кости от саблезъба котка
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Руски учени попаднаха на кости от саблезъба котка, живяла преди около 800 000 години. На находката те попаднали, докато изследвали пещера, открита при строителството на магистралното трасе "Таврида" в Крим, предаде ТАСС.

препоръчано

Това заяви старши научният сътрудник на Института по екология на растенията на животните на Уралското отделение на Руската академия на науките, кандидатът на биологичните науки Дмитрий Гимранов.

"При изследването на пещерата открихме кости от смилодон - изчезнал вид големи саблезъби котки", каза той.

"Намерени са по-специално зъб и фрагменти от долна челюст. Находките са много интересни и свидетелстват за наличие на въпросната фауна по тези места в древността. Потвърдено е, че костите датират отпреди около 800 000 години. Извършените досега изследвания имат по-скоро разузнавателен характер. Изяснено бе, че става въпрос за уникален обект, който трябва подробно да бъде изследван", поясни Гимранов.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (НА ЖИВО) Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (НА ЖИВО)
ново
Днес: 68
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК