Руснаците тествали срещу Украйна нова ракетна система, пратили офицери при бунтовниците
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Президентът на Украйна Петро Порошенко заяви днес, че войници от Русия се сражават редом с бунтовниците срещу украинските сили за сигурност и че сепаратистите имат модерна руска ракетна система, предаде Ройтерс.
"През последните три дни нова руска ракетна система бе използвана срещу въоръжените сили на Украйна", каза Порошенко на заседание с шефовете на украинските служби за сигурност. Той добави, че разполага с достоверна информация, че "руски кадрови офицери" участват във военните операции срещу правителствените сили, са казва в информация, поместена на президентския уебсайт.
Говорителят на украинския Съвет за национална сигурност и отбрана Андрий Лисенко съобщи днес пред журналисти, че през последните 24 часа е забелязано струпване на руски войски и бойна техника при границата с Русия срещу контролните пунктове Суми и Луганск. По думите на Лисенко сепаратистите и руските "наемници" са стреляли по украински граничари в района на граничното село Дяково като част от опитите си да вкарат в Украйна бронирани машини и оборудване, предаде Ройтерс.
ИТАР-ТАСС цитира съобщение на пресслужбата на самообявилата се Луганска народна република, че опълченци са свалили два самолета на украинските ВВС. Единият бил свален в района на село Лисичанка, а другият - край граничния пункт Иварино, твърдят сепаратистите.


