ГОРЕЩО
Николай Попов с позиция до медиите: "Сияние" не приема дарения - не се доверявайте на подобна измама!
„Софиямед“ с нов високотехнологичен Център по електрофизиология и кардиостимулация
ИЗВЪНРЕДНО! Радев скочи на опозицията: Обезвреждаме заложени мини с "Лукойл", детска болница няма заради безхаберието на сглобките
РЕШЕНО! Президентските избори ще са на 25 октомври - евентуален балотаж на 1 ноември
НОВО 20: Спирачната система на автобуса от "Цариградско шосе" е изправна
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Пещ за строителна керамика от първата половина на VI век, която няма аналог в България, е открита в Силистра при строителни работи, съобщиха от Регионалния исторически музей. Пещта е извън градската територия на Дуросторум.
препоръчано
Съоръжението е с напълно запазена горивна камера от два сводести тунела с дължина около 3.90 и височина близо 1.30 метра. Добре е запазена и скарата с размери 4.35 на 3.50 метра, над която е оформена горната камера и в която са подреждани и изпичани тухлите при температура около 900 градуса.
свързани новини
Находка в Силистра! Изкопаха бомба от Втората световна война
13743
на 05.11.2015
Според специалистите не е изключено това производство на тухли да е свързано с издигането на цитаделата на Дуросторум на брега на Дунав от времето на Юстиниан Велики.
Без камиони по АМ „Тракия“ и „Струма“ и през Кресненското дефиле през уикенда
12658
преди 13 часа
Проверяват водите на язовир "Копринка" заради мъртва риба
10159
преди 20 часа
Изплува тръба в морето край Созопол
15114
преди 23 часа


