BG EN

Сайтът на Европейския съюз е бил подложен на кибератака

ЕС

Сайтът на Европейския съюз е бил подложен на кибератака

8782
на 25.11.2016
Сайтът на Европейския съюз е бил подложен на кибератака
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Достъпът до централния интернет на Европейския Съюз, както пощенските инструменти на персонала на Европейската комисия и други работни инструменти са били ограничени след претърпяна хакерска атака, пише NewEurope.

препоръчано

След атаката и прекъсването на сайтовете персоналът на ЕК е получил следното съобщение: „Този следобед ЕК бе подложена на кибератака, която доведе до натоварване на интернет-връзката. Това има негативно влияние върху външния достъп до сайта на ЕС и до интернет достъпа на служителите. В момента правим „миграция“ за да възстановим нормалната дейност. Благодарим за разбирането и търпението“. 

Атаката тип „отказване на достъп“ е такава, в която извършителите се опитват да направят мрежовите ресурси недостъпни за потребителите. Този тип хакерска атака е обичайно съпровождана от претоварване на машините с искания за достъп, които пречат на легитимните такива. Този тип атаки не винаги целят данните в сайта и често служат за отклоняване на вниманието или за отправянето на политическо послание.
Достъпът на сайтовете е бил възстановен.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Протест пред Съдебната в подкрепа на куриерa, арестуван заради Мирчев - октопода, който нагледно показа как работи дълбоката държава (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV: Протест пред Съдебната в подкрепа на куриерa, арестуван заради Мирчев - октопода, който нагледно показа как работи дълбоката държава (ВИДЕО)
ново
Днес: 94
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК