ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
15 души - 13 пътници и двучленен екипаж, загинаха при катастрофа със самолет, изчезнал в сряда вечерта от радарите в Колумбия, близо до границата с Венецуела, съобщиха местните авиационни власти.
Световните информационни агенции допълват, че според официалната информация, няма оцелели на борда.
Държавният въздушен превозвач на Колумбия, съобщи, че компетентните органи в Курасика, са уведомили властите къде е паднал самолетът и, че е изпратен екип, който обаче не е открил оцелели.
Самолетът "Бийчкрафт 1900" на частната компания "Сеарка", изпълняващ полет за държавния въздушен превозвач "Сатена", е излетял от северния пограничен град Кукута, но е изчезнал от екрана на радарите малко преди да кацне по разписание в град Оканя. Цялото пътуване е трябвало да продължи около половин час.
По данни на "Сатена" връзката със самолета е загубена няколко минути след излитането.
Районът, над който е загубена връзката със самолета, е засят с растението кока, суровината от която се прави кокаинът, и е бастион на незаконни въоръжени формировaния като ФАРК и "Армията за национално освобождение".


