САМО В ПИК! СРС-та по делото "Червеи" са били прилагани не към хора, а към АИС - системата за съхраняване на класифицирани данни към МВР!
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Истината за разработката "Червеи" лъсва само в ПИК!
Както съобщихме по-рано днес, въпросната операция е била образувана от дирекция "Вътрешна сигруност" на МВР за разследване на корумпирани ченгета. "Червеи" няма нищо общо с предполагаемо подслушване на протестъри, както се тупаха в гърдите самите членове на "Протестна мрежа" и техният гуру генерал Атанас Атанасов.
ПИК вече написа, че в "Червеи" са прилагани СРС-та, но по "нетипичен" начин. Същото бе потвърдено и от премиера Бойко Борисов.
Източници на агенцията ни от МВР ексклузивно поясниха, че за първи път СРС-та не са били прилагани към конкретни физически лица, а към цяла система. Всъщност става дума за системата АИС към МВР - автоматизираната информационна система за събиране на класифицирани данни.
"Целта е била да се контролира АИС свободно и така да се проследява кои полицейски служители влизат в системата, какви данни източват и с каква цел", поясняват информаторите на ПИК.
СРС-та към АИС са били прилагани със санкция на Софийски градски съд, но без задължителното съгласуване с главния секретар Светлозар Лазаров. Самият премиер Борисов вече защити Лазаров и обясни, че той няма нищо общо с прословутите "Червеи".


