BG EN

Санкт Петербург иска Олимпиадата през 2024

СПОРТЪТ ДНЕС

Санкт Петербург иска Олимпиадата през 2024

2652
на 24.12.2014
Санкт Петербург иска Олимпиадата през 2024
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Санкт Петербург може да се кандидатира за домакин на Летните олимпийски игри през 2024 година, съобщи за ТАСС президентът на НОК на Русия Александър Жуков.

препоръчано

"От Санкт Петербург неeднократно са изявявали такова желание. На този етап за игрите през 2024 година Калининград има идея за съвместна кандидатура с Полша. От Петербург все още не са предприели никакви официални действия в тази посока, но това изглежда напълно реално. Мисля, че потенциално съществува такава възможност", коментира Жуков.

В момента желание да организират лятната Олимпиадата през 2024 година са изявили Бостън (САЩ), Истанбул (Турция), Доха (Катар), Париж (Франция), Рим (Италия) и Берлин (Германия). Разширеният списък с кандидатури ще бъде оповестен от МОК на 15 септември 2015 година./gong.bg

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците
ПИК TV x
Петко Петков пред ПИК TV: Радев свенливо се сближава с ППДБ и „Възраждане“, а агресията в парламента прикрива безидейност (ВИДЕО) Петко Петков пред ПИК TV: Радев свенливо се сближава с ППДБ и „Възраждане“, а агресията в парламента прикрива безидейност (ВИДЕО)
ново
Днес: 88
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК