BG EN

Санкциите срещу Москва не заплашвали руския проект на АЕЦ във Финландия

Европа

Санкциите срещу Москва не заплашвали руския проект на АЕЦ във Финландия

3590
на 03.08.2015
Санкциите срещу Москва не заплашвали руския проект на АЕЦ във Финландия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Министър-председателят на Финландия Юха Сипиля смята, че санкциите на ЕС спрямо Русия и ответните контрасанкции не заплашват общия проект на финландската компания „Фенновойма“ и руския „Росатом“ за строеж на атомна електроцентрала в близост до град Пюхяйоки, предаде финландският информационен портал Yle, пише "Фокус".

препоръчано

Финландският министър-председател предполага, че е възможно попадането на финландски граждани и компании под ударите на наложените в отговор на западните санкции руски контрамерки. „Но това няма да повлияе на строежа на АЕЦ Пюхяйоки, тъй като санкциите не се отнасят до енергийния сектор, а и сценарият такива да бъдат наложени в бъдеще е малко вероятен“, каза той.

Сипиля смята, че санкциите между Русия и ЕС не могат да доведат до разрешаване на проблемите. „Единственият възможен изход от ситуацията е дипломацията“, каза той.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 110
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК