BG EN

Санкциите срещу Русия ще се върнат като бумеранг за инициаторите, смята руският посланик у нас

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Санкциите срещу Русия ще се върнат като бумеранг за инициаторите, смята руският посланик у нас

5000
на 12.04.2014
Санкциите срещу Русия ще се върнат като бумеранг за инициаторите, смята руският посланик у нас
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Русия ще отговори на санкциите на Европейския съюз (ЕС). Това каза в интервю за „Седмицата” на Дарик руският посланик у нас Юрий Исаков.

По думите му санкциите като цяло са не само малко продуктивни, но и вредни, защото се връщат като бумеранг към тези, които ги инициират.
„Първо, не искам да кажа, че се радваме, когато ни налагат някакви санкции. Разбира се, това не е приятно. Но ние ще го преживеем. Второ, тези санкции ще ударят като бумеранг и по тези, които ги инициират - това е закон. Искам да припомня, че само обемът на търговията ни с ЕС миналата година наближи 500 млрд. долара. Навярно разбирате, че при такъв обем на икономическото взаимодействие и икономическите връзки не може да разсъждаваме в плоскостта на това колко болезнени ще бъдат тези санкции за една страна и да се надяваме, че негативният ефект за другата страна ще бъде нулев”, смята той. 

„В нашия свят, в който всичко зависи едно от друго, нищо безболезнено не може да произлезе от това. Първият, който хвърля бумеранг от санкции, трябва да си спомни, че този бумеранг ще се върне и може много болезнено да го удари”, добави руският посланик. 

По думите му няма фундаментални противоречия между Евразийския и Европейския съюз. „Напротив, винаги сме поставяли въпроса за хармонизиране на интеграционните процеси от Ламанша до Тихия океан”, каза още Юри Исаков.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 22
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК