ГОРЕЩО
ИСТИНАТА В ОЧИТЕ: Проф. Румяна Коларова: Протестите категорично не отговорят на критериите на революция, площадът трудно може да наложи оставката на правителството
FT: Николай Младенов може да оглави ръководството на Газа
Как Ивелин Михайлов отмъкна от наивници 100 000 000 лева с "Исторически парк"
Проф. Росен Стоянов с ЕКСПЕРТЕН АНАЛИЗ загрява ли Радев на тъча и ще се огъне ли правителството пред улицата
САЩ изоставя Украйна - каква съдба очаква слугинската Европа
Още в 7-ата минута Джейсън Пънчиън откри резултата. Гарет Бари загуби топката в центъра на терена от самия Пънчиън, който намери Джей Родригес. Неговият шут бе избит от Харт, но след това крилото на "светците" не сбърка - 1:0. В 22-ата минута груба грешка на Джо Харт позволи на домакините да удвоят аванса си. Английският национален вратар изпусна топката след изстрел на Рики Ламбърт и Стивън Дейвис я прати във вратата. В 39-ата минута Един Джеко намали. Босненецът започна една контраатака за "гражданите", размени подавания с Давид Силва, който продължи към Пабло Сабалета. Аржентинецът центрира отдясно, а Джеко успя да засече - 2:1. В самия край на първото полувреме главният рефер Мартин Аткинсън подмина нарушение на Туре Яя в наказателното поле, пренебрегвайки претенциите на домакините за дузпа.
В 48-ата минута Гарет Бари си вкара изключително нелеп автогол, след като засече в собствената си врата центриране на Ламбърт отляво, без халфът на "гражданите" да бъде притесняван от противников футболист. В 55-ата минута Боруц спаси опасен изстрел на Агуеро.
"Манчестър Сити" остава на второ място - на девет точки от лидера "Юнайтед", но утре "червените дяволи" могат да увеличат аванса си на 12 точки, в случай че успеят да победят "Евертън" на "Олд Трафорд". "Саутхамптън" се изкачи на 15-о място с актив от 27 т. препоръчано


