BG EN

Сашо Томов не смята за успешна кампанията с акциите на ЦСКА

Футбол

Сашо Томов не смята за успешна кампанията с акциите на ЦСКА

4374
на 29.04.2014
Сашо Томов не смята за успешна кампанията с акциите на ЦСКА
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Желанието на главния акционер в ЦСКА Александър Томов срокът за първичното предлагане на пуснатите в продажба 3 милиона акции да бъде увеличено, бе попарено. Според документите, подписани лично от изпълнителния директор на клуба Александър Тодоров, повторно удължаване е невъзможно, съобщава "7 дни спорт".

Първично публично предлагане по закон се извършва спрямо правила, одобрени от Комисията за финансов надзор. Тези правила са записани в проспекта на предлагането. За правилното му изпълнение следи посредникът, който управлява предлагането ИП "Авал" ИН. Според инвестиционния посредник промени в проспекта са недопустими независимо от желанието, на която и да е страна по договора. Т.е., след като документът е подписан от представител на ЦСКА, в случая - Тодоров, то крайният срок остава обявената дата 19 май, въпреки желанието на ръководството на "червените".

Причината за създалото се напрежение е изключително слабият интерес към пуснатите в продажба 3 млн. акции. До вчера бяха продадени общо 229 111 ценни книжа. Емисията ще се счита за успешна, при закупени минимум 1 409 210 броя акции до 19 май.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 57
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК