BG EN

САЩ събирали лични данни с фалшиви мобилни клетки от самолети

ЧАС ПИК

САЩ събирали лични данни с фалшиви мобилни клетки от самолети

2679
на 14.11.2014
САЩ събирали лични данни с фалшиви мобилни клетки от самолети
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Министерство на правосъдието на САЩ е получавало достъп до личните данни на хиляди хора с помощта на фалшиви мобилни клетки, монтирани в самолети, съобщава The Wall Street Journal, цитиран от "Фокус"Информиран източник съобщава, че подобни нарушения са били извършвани с цел получаване на информация за заподозрени в тежки престъпления, но въпреки това жертви на прихващането на данни са ставали и обикновени американци. 

препоръчано

Фалшивите клетки имитирали сигнала на мобилните клетки на големите телекомуникационни фирми и така давали достъп до личните данни на потребителите. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (НА ЖИВО) Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (НА ЖИВО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК