BG EN

САЩ с нови ограничения заради коронавируса

СВЕТЪТ ДНЕС

САЩ с нови ограничения заради коронавируса

8978
на 01.12.2020
САЩ с нови ограничения заради коронавируса
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Американците, които пътуваха за Деня на благодарността, научиха в понеделник за нови строги ограничения, а здравните власти се готвят за увеличаване на новите случаи на заразени с коронавируса заради събирането на хора през дългия уикенд, отбелязва Асошиейтед прес, цитирана от БТА.

препоръчано

Окръг Лос Анджелис е наложил карантина за своите 10 милиона жители, а окръг Санта Клара затвори гимназиите и колежите, забрани събития от професионалния спорт и наложи карантина на онези, които са пътували над 150 мили извън окръга.

В Хавай кметът обяви, че пътниците, прекосили Тихия океан и пристигащи без отрицателен тест за коронавируса, ще бъдат поставяни под карантина за 14 дни. Дори онези, които имат негативен тест, може да бъдат тествани отново при пристигане. Ню Джърси забрани временно спортните занимания за младежи.

Здравни експерти призоваха американците да си останат у дома за Деня на благодарността и да не се събират с хора, с които не живеят заедно. Въпреки това почти 1,2 милиона души преминаха през летищата в неделя, което е най-високият брой от март насам. Други поеха по магистралите, за да се видят с роднини и приятели. Сега всички те са призовани да следят за симптоми на коронавируса и веднага да си направят тест, ако се появят такива.

Над 267 000 души починаха в САЩ от усложнения, причинени от коронавирусната инфекция, а над 13,4 милиона се заразиха от началото на пандемията. В страната се регистрират средно по над 160 000 нови случая на ден и над 1400 смъртни случая. В неделя с COVID-19 бяха хоспитализирани рекордните 90 000 души, което увеличава голямото натоварване на болниците.

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Протестът няма визията за утре, а когато я няма, това е анархия. Да искаш сега да свалиш властта, значи да искаш да хвърлиш държавата в хаос (НА ЖИВО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Протестът няма визията за утре, а когато я няма, това е анархия. Да искаш сега да свалиш властта, значи да искаш да хвърлиш държавата в хаос (НА ЖИВО)
ново
Днес: 54
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК