BG EN

Сблъсъци между имигранти и полиция на гръцкия остров Лесбос

СВЕТЪТ ДНЕС

Сблъсъци между имигранти и полиция на гръцкия остров Лесбос

1963
на 04.09.2015
Сблъсъци между имигранти и полиция на гръцкия остров Лесбос
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Около 200 нерегистрирани имигранти, които са се опитвали да се качат на кораб, влязоха в конфликт с полицията на гръцкия остров Лесбос като телевизионни кадри показаха как бежанци замерят силите за сигурност с камъни.

препоръчано


„Близо 200 имигранти, които не са регистрирани, се опитаха да се качат на ферибот на пристанището като са били избутани обратно от полицията и бреговата охрана“, каза говорителят на бреговата охрана Никос Лагкадианос, цитиран от агенция Ройтерс.


Днес в Гърция е и вицепредседателят на Европейската комисия Франс Тимерманс, който каза пред репортери на остров Кос, че през следващата седмица Брюксел ще предложи разширена схема за преместване на лица, търсещи убежище в съюза.


Той допълни също, че Атина ще получи 33 млн. евро от Брюксел, което ще е първият транш от средства, които Гърция поиска за справяне с бежанската криза. Тази седмица временното гръцко правителство поиска от ЕС 700 млн. евро за справяне със ситуацията.


Условията за бежанци на гръцките острови са били критикувани в миналото, в това число и от агенцията за бежанци на ООН. В петък правозащитна организация „Амнести интернешънъл“ заяви, че нейни представители са станали свидетели на агресивно нападение срещу бежанци на остров Кос от 25-30 души с бухалки.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! Делян Пеевски с важно решение за своята охрана: С популизъм не се занимаваме. Ако цената за спокойната държава са охраната и кабинетът на Пеевски, аз ще я платя (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! Делян Пеевски с важно решение за своята охрана: С популизъм не се занимаваме. Ако цената за спокойната държава са охраната и кабинетът на Пеевски, аз ще я платя (ВИДЕО)
ново
Днес: 36
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК