BG EN

Световноизвестен германски хирург ще оперира в столичната УМБАЛ "Св. Иван Рилски"

Здраве

Световноизвестен германски хирург ще оперира в столичната УМБАЛ "Св. Иван Рилски"

17804
на 15.08.2019
Световноизвестен германски хирург ще оперира в столичната УМБАЛ Св. Иван Рилски
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Световноизвестният германски специалист проф. Ханс Хенкес днес ще оперира двама български пациенти с редки и животозастрашаващи мозъчни аневризми, съобщава БНР.

препоръчано

В операциите ще участва и доц. Станимир Сираков от столичната УМБАЛ "Св. Иван Рилски".

Пациентите са  54-годишен мъж и 61-годишна жена с гигантски мозъчни аневризми, какъвто е медицинският термин за тези състояния. Те са диагностицирани в университетската болница "Св. Иван Рилски". И при двамата аневризмите са излючително редки и сложни за третиране. Те ще бъдат обработени ендоваскуларно, през артерия в крака. На единият от пациентите се очаква да бъдат поставени между 10 и 12 стента.

От болницата са поискали финансиране от Здравната каса в размер на 150 000 лв.

Парите ще покрият скъпите консумативи само за единият пациент. Останалата част от финансирането ще поеме фармацевтична компания.

Български лекари, които практикуват подобни процедури, ще имат възможност да наблюдават на живо двете интервенции в аулата на болницата.

У нас годишно се откриват между 250 и 300 аневризми.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (НА ЖИВО) Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (НА ЖИВО)
ново
Днес: 47
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК