BG EN

Свикаха кризисен щаб след пожара в "Тревнeнска школа"

ГОРЕЩО
Региони

Свикаха кризисен щаб след пожара в "Тревнeнска школа"

10740
на 04.04.2025
Свикаха кризисен щаб след пожара в Тревнeнска школа
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

НГПИ "Тревнeнска школа" ще търси помощ от Междуведомствената комисия по бедствия и аварии за възстановяване на щетите, нанесени след огромния пожар, който се разрази тази нощ в учебното заведение.

препоръчано

Това стана ясно на извънреден щаб, който бе свикан днес.

"Към момента е събран щаб заедно с директора на РУО - Габрово, Областен управител на област с административен център Габрово, директорите на пожарните в Габрово и Трявна, началника на РУ на МВР в Трявна, мина и техническо лице от Общината да извърши оглед на мястото със съдействието на пожарната, обаче се установява, че не може да се направят временни мерки по укрепване на покрива. Вариантът е да се осигурят средства по спешност, по нов проект, за възстановяване на покрива. Тук е ролята на държавата", коментира кметът на Община Трявна Денчо Минев, цитиран от "Фокус".

От получаване на сигнала той оказва помощ на терен, съдействие и съпричастност към нещастния инцидент, сполетял училището с отколешни традиции в града.

Вследствие на пожара са унищожени 722 кв. м. от покривната конструкция заедно с пет ателиета на третия етаж. Общежитията не са засегнати. Според първоначални данни, най-вероятно, огънят е тръгнал от компютърен кабинет с 3D принтери на третия етаж.

"Учебният процес най-вероятно ще продължи. Теоретичната част в Основното училище в Трявна, а практическата част и общежитието, се надяваме, че ще се изпълняват тук в училището, така че да може да не се нарушава този учебен процес", допълни още директорът на гимназията.

Сигналът за пожара бе подаден около 03:00 ч. миналата нощ на тел. 112 от дежурния учител. На място веднага пристигат пет пожарни автомобила и общо 15 служители на РДПБЗН - гр. Гарово и РС "ПБЗН" - гр. Трявна. Жертви и пострадали няма.

17-те ученици, които са били в общежитието, са евакуирани и настанени в общината, като им е оказана своевременна помощ. Към момента, децата вече са взели багажите си и са тръгнали към населените си места.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 7 май: Ракът може да смени попрището си, Лъвът ще спечели, ако подреди деня си, Девата да не пътува САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 7 май: Ракът може да смени попрището си, Лъвът ще спечели, ако подреди деня си, Девата да не пътува
ПИК TV x
Валентин Кардамски с взривяващ коментар пред ПИК TV: Смъртоносният неолиберализъм тласкаше ЕС към разпад! (ВИДЕО) Валентин Кардамски с взривяващ коментар пред ПИК TV: Смъртоносният неолиберализъм тласкаше ЕС към разпад! (ВИДЕО)
ново
Днес: 27
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК