BG EN

Сделка на годината: „Бритиш Америкън Тобако” купи „Рейнолдс” и стана №1 в света

СВЕТЪТ ДНЕС

Сделка на годината: „Бритиш Америкън Тобако” купи „Рейнолдс” и стана №1 в света

6668
на 17.01.2017
Сделка на годината: „Бритиш Америкън Тобако” купи „Рейнолдс” и стана №1 в света
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

„Бритиш Америкън Тобако” придоби 57.8% от акциите на „Рейнолдс” и така стана производител на тютюневи изделия номер 1 в света, съобщи Евронюз.

препоръчано

Цената на това придобиване е 49.4 милиарда долара. Тази сума ще бъде изплатена с налични средства на компанията, както и с нейни акции. „Рейнолдс” е втората по пазарен дял тютюнева компания в САЩ и контролира 30% от пазара там.

Според експерти, това поглъщане ще предизвика нови размествания в бранша. Очакванията са  Philip Morris International и Japan Tobacco да потърсят варианти за запазване на позициите си на световните пазари, като и сливането им не се изключва. Конкуренцията в бранша се засилва и поради отказа на все повече хора от пушенето.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите се захванаха с удължаването на бюджета и порязаха Ивайло Мирчев за временна комисия в защита на хулиганите от протеста през ноември (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите се захванаха с удължаването на бюджета и порязаха Ивайло Мирчев за временна комисия в защита на хулиганите от протеста през ноември (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 28
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК