BG EN

Селтик изпусна победата в Румъния, Залцбург отново разгроми Динамо (Загреб)

Световен футбол

Селтик изпусна победата в Румъния, Залцбург отново разгроми Динамо (Загреб)

3202
на 06.11.2014
Селтик изпусна победата в Румъния, Залцбург отново разгроми Динамо (Загреб)
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Българският национал Александър Тонев не игра за Селтик при равенството на тима като гост на Астра в 4-ия кръг от груповата фаза на Лига Европа. Мачът в Румъния завърши 1:1 и по този начин "детелините" почти си гарантираха място на 1/16-финалите в турнира. Селтик е втори във временното класиране с 8 точки, а третият Динамо (Загреб) има едва 3. Лидер с 10 точки е Ред Бул (Залцбург), а Астра е на дъното с 1 точка.

препоръчано

Срещата в Гюргево се игра при постоянна мъгла, която затрудни и двата отбора. Гостите от Шотландия поведоха в 32-ата минута с попадение на Стефан Йохансен, а Вилиам Аморим изравни в 79-ата минута с много красив фалцов удар, направил безпомощен вратаря на Селтик Крейг Гордън.

 

В края на мача халфът на Астра Винсент Лабан получи червен картон за брутално нарушение срещу Чарли Мългрю.

В другия мач от групата Ред Бул (Залцбург) за втори път разгроми Динамо (Загреб). След победата с 4:2 в Австрия, днес футболистите на старши треньора Адолф Хутер се наложиха над хърватския шампион с 5:1 на "Максимир" и се класираха за следващата фаза. Над всички беше звездата на тима от Залцбург Джонатан Сориано, който реализира хеттрик.

Гостите бързо дадоха да се разбере, че ще търсят единствено победата, но направиха няколко пропуска, преди в 40-ата минута Сориано да открие резултата. В 59-ата минута Кевин Кампъл вкара втори гол за австрийския тим, но в ответната атака Енрикес върна интригата.

Това беше всичко, на което бяха способни хърватите. Сориано вкара за 1:3 в 64-ата минута, а до края Бруно и отново Сориано оформиха изразителния успех на Ред Бул (Залцбург)./sportal.bg

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Бившият социален министър Христина Христова: Богатите от протеста лишиха бедните от крайно необходимите им плащания (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Бившият социален министър Христина Христова: Богатите от протеста лишиха бедните от крайно необходимите им плащания (ВИДЕО)
ново
Днес: 146
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК