BG EN

Синдикатите очакват ръст на заплатите след Нова година

Политика

Синдикатите очакват ръст на заплатите след Нова година

10392
на 20.10.2023
Синдикатите очакват ръст на заплатите след Нова година
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

С наличието на бюджет 2023 заплатите започнаха да се покачват, съобщи Виолета Иванова заместник-директор на Института за социални и синдикални изследвания на КНСБ пред Нова тв.

препоръчано

Тя потвърди, че има едно движение към покачване на заплатите, но все още има много от така наречените работещи бедни.

На въпрос дали ще се промени картината след като от януари се вдигне минималната заплата, тя отговори, че се надява. Според нея заплатите в бизнеса ще се покачат още повече.

Минималната работна заплата става 933 лева от 1 януари 2024 г.

Тя съобщи, че мисли, че има достатъчно пари в компаниите.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ПИК TV! Иван Таков разби на пух и прах неможача Васил Терзиев: Провалът на кмета е тотален (НА ЖИВО) ПИК TV! Иван Таков разби на пух и прах неможача Васил Терзиев: Провалът на кмета е тотален (НА ЖИВО)
ново
Днес: 58
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК