BG EN

Сирийските бежанци в Турция ще получават временни лични карти

СВЕТЪТ ДНЕС

Сирийските бежанци в Турция ще получават временни лични карти

2864
на 14.11.2014
Сирийските бежанци в Турция ще получават временни лични карти
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Сирийските бежанци в Турция ще получават временни лични карти. Това обяви министърът на труда и социалните грижи Фарук Челик, цитиран от кореспондентката на БНР. Мярката се предприема, за да може бежанците да работят в страната и да бъдат осигурявани според турското трудово законодателство.

препоръчано

Осигуряването на лични карти и трудова заетост за сирийските бежанци са включени в програмата за развитие на Турция за периода 2015-2017 година.

Турските власти уверяват, че трудовата заетост на сирийските бежанци няма да бъде за сметка на заетостта на местните.Възнаграждението им няма да бъде под минималната работна заплата за Турция. По тези въпроси се очаква решение на Министерския съвет.

1,6 млн. души е достигнал броят на сирийските бежанци в Турция от началото на войната в Сирия. Те са със статут на гости, т.е. турската държава им осигурява условия за престой и живеене в страната. Турското правителство досега е похарчило около 4,5 млн. долара за сирийците в страната, заяви турският вицепремиер Нуман Куртулмуш.

По думите по всяка вероятност те няма да напуснат скоро Турция и затова трудовата заетост може да бъде в дългосрочен план.

Планира се сирийците да бъдат ангажирани в сектори с остра нужда от работна ръка, главно в строителството в югоизточните провинции на страната.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО) Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО)
ново
Днес: 8
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК