BG EN

Сирия изнесе почти половината от химическите си оръжия

СВЕТЪТ ДНЕС

Сирия изнесе почти половината от химическите си оръжия

2841
на 19.03.2014
Сирия изнесе почти половината от химическите си оръжия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Сирия е изнесла от територията си почти половината от своя химически арсенал, включително всичките запаси на горчичен газ (иприт), съобщи Организацията за забрана на химическите оръжия (ОЗХО), цитирана от Франс прес.

препоръчано

"Две допълнителни доставки с химически продукти от първа и втора категория бяха приети на пристанището в Латакия и натоварени на борда на норвежкия и датския товарни кораби", посочи ОЗХО в комюнике, цитирано от БТА.

От територията на Сирия са изнесени 29,5 процента химически вещества от първа категория, към които спадат най-опасните съединения, и 82,6 процента - от втора, посочи ИТАР-ТАСС. Съгласно плана на ОЗХО до 27 април от Сирия ще бъдат изнесени всички химически оръжия, а с тяхното унищожаване се занимават Великобритания, Германия, САЩ и Финландия.


Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Диана Дамянова: За Кирил Лена е по-важна от партията и затова подаде оставка. Асен ще се отърве от нея, като я прати в... (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Диана Дамянова: За Кирил Лена е по-важна от партията и затова подаде оставка. Асен ще се отърве от нея, като я прати в... (ВИДЕО)
ново
Днес: 105
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК