BG EN

Ситуацията с пожара в Национален парк "Рила" остава тежка

Региони

Ситуацията с пожара в Национален парк "Рила" остава тежка

8342
на 06.09.2025
Ситуацията с пожара в Национален парк Рила остава тежка
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Тежка остава ситуацията с пожара в Национален парк "Рила", който продължава да се разраства. Десети ден продължава битката с огъня.
 
До късно снощи продължиха работа десетки пожарникари, служители на парка горски, военни и доброволци, но силният вятър вдигаше пожара върхово. Огнени езици и черен дим се наблюдаваха по пътя Симитли-Банско. Горяха сухи треви, хвойнови храсти и гора.

препоръчано

Най-много сили имаше по северния фронт на пожара, който е и най-труден, но огънят продължава да превзема нови територии.

Усилията на екипите, които са останали и през нощта, за да не допуснат разрастване по периметъра, са били без успех.

Близо сто огнеборци ще работят днес на терен, но без летателна техника пожарът няма да бъде овладян, категорични бяха те.

Вчера военният хеликоптер пристигна в планината над Симитли, но не можа да гаси от въздуха. Официални причини не бяха съобщени.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО) Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО)
ново
Днес: 110
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК