BG EN

СКАНДАЛЪТ "БАБА АЛИНО": КУБ отрича КОНПИ да са отнели техни имоти

Акценти

СКАНДАЛЪТ "БАБА АЛИНО": КУБ отрича КОНПИ да са отнели техни имоти

74177
на 10.07.2026
СКАНДАЛЪТ БАБА АЛИНО: КУБ отрича КОНПИ да са отнели техни имоти
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Корпорация КУБ съобщи, че няма отнети техни имоти. Изявлението е във връзка с образувания иск от Комисията за отнемане на незаконно придобитото имущество (КОНПИ), въз основа на който Апелативният съд във Варна потвърди решение за отнемане в полза на държавата на имущество, за което е установено, че е придобито със средства от незаконна дейност. 

препоръчано

"Видимо от съобщението на комисията става въпрос за случай, чиято давност е от 2013-2014 г. и следователно няма никакво касателство към нашата компания или който и да било от проектите ѝ. В случая се упоменават и лица, осъдени - очевидно за престъпна дейност, с инициали, и се съобщава, че посочените имоти са придобити (очевидно доказано по съдебен път, след като вече е на ред КОНПИ) в резултат на престъпна дейност преди 12-13 г.", се казва в съобщението но КУБ.

От корпорацията заявяват, че те и местността "Баба Алино" не са тъждествени помежду си. "В "Баба Алино" има десетки имоти и собственици - голяма част от които постоянно живеещи там, които нямат никакво касателство към КУБ Корпорация, освен факта, че с тях споделяме една и съща територия, в която няма сметосъбиране и улична регулация, и споделяме едни и същи инфраструктурни неволи", посочват още в съобщението си КУБ. 

Припомняме, че според съда по делото е доказано сериозно разминаване между официално декларираните доходи на проверяваните лица и стойността на придобитото от тях имущество. Магистратите са приели, че това несъответствие е съчетано с доказателства за престъпна дейност, от която са били генерирани финансови средства.

Сред активите, които окончателно остават предмет на конфискация на тази съдебна инстанция, са парцел от 1548 кв. м в местността „Баба Алино“ край Варна, лек автомобил и дялове от недвижим имот, включен в капитала на търговско дружество.

Освен това, магистратите потвърдиха задължението на ответниците да изплатят на държавата над 133 хил. лева, представляващи стойността на два недвижими имота, които междувременно са били продадени и вече не могат да бъдат отнети пряко.

Решението на Апелативния съд във Варна не е окончателно и може да бъде обжалвано пред Върховния касационен съд, предаде NOVA.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ВАЖНО! Военният министър посочи какво точно трябва да направи всеки турист, който види дрон на плажа (ВИДЕО) ВАЖНО! Военният министър посочи какво точно трябва да направи всеки турист, който види дрон на плажа (ВИДЕО)
ново
Днес: 22
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК