BG EN

СКАНДАЛ! ППДБ се прегръща с "Възраждане" - готвят прокремълски кабинет начело със Силви Кирилов

Акценти

СКАНДАЛ! ППДБ се прегръща с "Възраждане" - готвят прокремълски кабинет начело със Силви Кирилов

316202
на 25.11.2024
СКАНДАЛ! ППДБ се прегръща с Възраждане - готвят прокремълски кабинет начело със Силви Кирилов
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Продължаваме промяната" категорично отхвърли подадената ръка от Бойко Борисов за създаването на евроатлантическо правителство. Припомняме, че днес лидерът на ГЕРБ заяви, че още другата седмица може да има кабинет, ако с ППДБ се разберат дой да е премиер, а ген. Атанасов председател на Народното събрание. Ако това се случи по думите на Борисов, страната ни ускорено ще влезе в Шенген и еврозоната.

препоръчано

Вместо да получи подкрепа от ППДБ, която претендира да е евроатлантически ориентирана, Кирил и Асен излязоха с позиция, с която отхвърлят тази възможност.

Което неминуемо поставя коалицията на умно-красивите в ситуация да си партнират с... "Възраждане". 

Опасенията се, че двете парламентарни формации, ще създадат прокремълско правителство тип "Франкенщайн". 

Като се има предвид миналото на ППДБ и лобирането им за "Лукойл", от което лобиране българите изгубиха милиони, не е чудно, че коалицията смени евроатлантическата си посока и е готова да пристане на Костадин Костадинов и да създаде кабинет в услуга на Москва, възмущават се запознати.

При съставяне на подобно уродливо правителство, което да обслужва Кремъл, България ще остане в тотална изолация от Западния свят и ще се върне отново в мракобесните години на комунизма.

Любопитно е, че особено активни в тази посока са от "Демократична България". Гласуването срещу кандидатурата на Силви Кирилов било само опит да отклонят вниманието от действителното намерение на коалицията - а именно влизането им във властта заедно "Промяната" да се превърне в параван за всички престъпления, които са извършвали в месеците, в които управляваха държавата с премиерите Кирил Петков и Денков.

Източници от средите на "Промяната" разкриват, че задкулисният план предвижда Силви Кирилов все пак да бъде избран за председател на парламента. Целта е в един момент от "Демократична България" да обявят, че в името на спасението на парламентаризма ще подкрепят избора на най-възрастния депутат. Така ще замаскират влизането в коалиция с "Възраждане".

Планът включва и президента Румен Радев, който с охота щял да посочи Кирилов за министър-председател, а трите партии в новата сглобка - ППДБ, "Възраждане" и ИТН, ще си поставят свои хора за министри, през които да си осигуряват апетитни обществени поръчки и парични потоци през митниците и контрабандните канали. Особен опит в това отношение имат Петков и Асен Василев, който беше разобличен от бившата шефка на митниците Петя Банкова.

При положение че въпросното правителство стане факт, то идеологът на ДБ Иван Костов и кохортата му незабавно трябва да хвърлят партийните си книжки и да се откажат окончателно от политиката, категорични са огорчени симпатизанти на "Демократична България". По думите им това обаче трудно може да се случи, като се има предвид, че голяма част от депутатите на ДБ и ПП нямат и капка морал.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК