ГОРЕЩО
ПЪРВО В ПИК: Митингът на ДПС-Ново начало плъзва из цяла България - ето ги градовете, които излизат в защита на стабилността в държавата
Радев трябва да бъде спрян
ДПС-Ново начало на митинг в защита на стабилността в държавата
Радомир Чолаков: Не произвеждаме достатъчно храна
РАДЕВ АКТИВИРА ДЕЖУРНОТО СИ ПРОКСИ: Имало ли е разследване за корупция срещу Демерджиев, унищожено при назначението му в служебния кабинет?
ЧАС ПИК
След ислямистка атака пламнаха четири пожара на пристанището в Рас Лануф в Либия
6288
на 21.01.2016
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Нападение от въоръжени екстремисти, най-вероятно бойци на „Ислямска държава“, е станало причина за избухването на пожари в четири цистерни на пристанището в либийския град Рас Лануф, предава Reuters, като се позовава на изявление на председателя на Националната петролна компания Мустафа Санала.
препоръчано
Терминалът, дейността на който е прекратена от декември 2014 година, ще остане затворен „за дълго време“ заради щетите от тази и предишни екстремистки атаки, отбелязва Санала.
По негови думи, около 1 милион барела петрол са били унищожени от пожарите, предизвикани от сраженията край Рас Лануф по-рано този месец.


