BG EN

СЛЕД УКАЗ НА ТРЪМП: САЩ спряха да издават паспорти със знака "Х" в графата за пол

Америка

СЛЕД УКАЗ НА ТРЪМП: САЩ спряха да издават паспорти със знака "Х" в графата за пол

25764
на 25.01.2025
СЛЕД УКАЗ НА ТРЪМП: САЩ спряха да издават паспорти със знака Х в графата за пол
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Съединените щати спряха да издават паспорти, в които в графата "пол" фигурира символът "Х", който досега ползваха хората, идентифициращи се като небинарни - т.е. нито мъже, нито жени.

препоръчано

Това стана в резултат от указ, подписан от президента Доналд Тръмп още в първия ден на неговия втори мандат, съобщи Държавният департамент.

"Държавният департамент вече не издава американски паспорти с упоменаване на "Х", заяви за АФП говорител на американската дипломация. Така че исканията за издаване на паспорти с този знак в графата за пол повече не се разглеждат, добави той.

Говорителят каза, че на по-късен етап ще бъдат издадени указания какво да правят хората, които вече са притежатели на такива паспорти.

Тръмп подписа на 20 януари, деня на встъпването си в длъжност, указ, нареждащ на правителството да признае съществуването на само два пола, определени при раждането.

"От днес официалната правителствена политика на Съединените щати ще бъде, че има само два пола, мъжки и женски", каза държавният глава във встъпителната си реч като 47-и президент на САЩ.

Освен да "възстанови биологичната истина", указът предвижда и забрана за използване на федерални средства "за насърчаване на джендър идеологията", посочи Нова тв. 

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 114
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК