ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Спасиха 68-годишен мъж, който отива сам да сърфира и не успява да се върне на сушата.
В продължение на 30 часа нямаше следа от него и дъщеря му се страхува, че може да го е сполетяло най-лошото.
Мъжът грабнал дъската си в четвъртък, 8 януари, напуснал Airbnb апартамента, който наел, и се отправил към плажа Агуадила в Пуерто Рико. Той се чул с дъщеря си и но и съобщил за плановете си.
Именно това телефонно обаждане може би е спасило живота му, коментира RTL.
По време на тренировката си 68-годишният мъж се изложил на опасност и заседнал на риф. Неговото изчезване било обявено едва ден по-късно от собственика на Airbnb. Само благодарение на дъщеря му спасителните екипи успели бързо да определят къде да търсят туриста.
Бреговата охрана започнала издирване с хеликоптер, и то приключило успешно 30 часа след изчезването на мъжа. Спасители го забелязали на труднодостъпен риф и го изтеглили към хеликоптера.
След часове на несигурност капитанът на спасителната служба Робърт Стайлс се свързал със семейството на сърфиста и съобщили добрата новина.
„Сигурен съм, че е дехидратиран и е имал тежка нощ, но е в съзнание. Имаме парамедици в готовност да го прегледат, но е жив и здрав", съобщил Стайлс.
„Тази ситуация можеше да се развие по различен начин. Имайте план, кажете на някого намеренията си и носете цялото необходимо животоспасяващо оборудване", призова още той всички моряци, сърфисти и плувци.


