BG EN

СЛЕД 42 ГОДИНИ НА ВЛАСТ: Президентът на Конго се закле за нов мандат

Африка

СЛЕД 42 ГОДИНИ НА ВЛАСТ: Президентът на Конго се закле за нов мандат

5422
преди 3 часа
СЛЕД 42 ГОДИНИ НА ВЛАСТ: Президентът на Конго се закле за нов мандат
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Денис Сасу Нгесо положи клетва за нов мандат като президент на Република Конго, предаде Асошиейтед прес.

препоръчано

Церемонията по встъпването му в длъжност се състоя вчера на претъпкан стадион в град Кинтеле, северно от столицата Бразавил, съобщава БТА.

Преизбирането на Сасу Нгесо през март, с 94,8% от гласовете, удължава с още пет години 42-годишното му управление в богатата на петрол страна в Централна Африка. Негови съперници на изборите бяха шестима сравнително непознати кандидати.

В речта си на церемонията той заяви, че няма да предаде хората, които са се мобилизирали, за да го почетат и да потвърдят подкрепата си.

Конго се бори с изключително високо равнище на дълга спрямо брутния вътрешен продукт на страната, както и с растяща безработица сред младите хора.

Сасу Нгесо е третият най-дълго управлявал африкански лидер след президента на Камерун Пол Бия и държавния глава на Екваториална Гвинея Теодоро Обианг Нгема Мбасого. Свиканият през 2015 г. референдум премахна възрастовите ограничения, както и тези за броя на мандатите, което му даде възможност да се кандидатира отново за поста.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Доц. Цеков: Радев ще се срине, ако опита да управлява самостоятелно страната! Най-малко засегнати от него са ГЕРБ и ДПС (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Доц. Цеков: Радев ще се срине, ако опита да управлява самостоятелно страната! Най-малко засегнати от него са ГЕРБ и ДПС (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК