ГОРЕЩО
ПРОЛЕТЕН ДЕКЕМВРИ! Слънчево в цялата страна, температурите ще достигнат до 12 градуса
Проф. Румяна Коларова с ЕКСПЕРТЕН АНАЛИЗ - ето как ГЕРБ са обърнали ситуацията с оставката на кабинета в своя полза
Нагъл, по-нагъл, Ивайло Мирчев
В какъв контекст свършват приказките и започват ШАМАРИТЕ И ЮМРУЦИТЕ?! Надежда Йорданова от разградската самодейна полит-група на олигарха Иво Прокопиев е толкова безпомощна, че...(ВИДЕО)
Чичо Румен се уплаши, дръпна ръчната на партийния проект
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Кметството на Мадрид взе решение да преименува улиците и площадите в испанската столица, които все още носят имена свързвани с диктаторския режим на Франсиско Франко, предаде РИА Новости.
препоръчано
Става дума за тридесет названия, включително площад „Надигни се Испания“ – лозунг на Испанската фаланга, площад „Каудильо“ – както са наричали Франко, улица „Загиналите от Синята дивизия“ – кръстена на воювали на страната на нацистите испански доброволци.
Освен това ще бъдат премахнати и пет паметни табели на поддръжници на Франко.
Очаква се имената на тридесет улици да бъдат сменени до половин година. Но в Мадрид има 162 названия, отнасящи се до периода на диктатурата.
свързани новини
Испания рискува да се изправи пред политическа нестабилност
3228
на 22.12.2015
Унижиха жестоко Ивайло Мирчев - припомниха му ТЕЗИ думи (ВИДЕО)
93284
преди 1 часа
МИСТИЧЕН ДЕН: Този пророк познал случването на нещо велико
17974
преди 3 часа


