BG EN

Снимат филм за Левски в 15 града

КУЛТУРА

Снимат филм за Левски в 15 града

17000
на 03.02.2017
Снимат филм за Левски в 15 града
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Режисьорът от Мездра Искрен Красимиров започна работа по филм за Васил Левски. Работното заглавие на лентата е "Лъвский: Европеец в Българско".

препоръчано

Филмът ще бъде разказ за идеала, парите и предателството. Целта е да покажем величието на българския герой, което се родее с това на Мадини, Гарибалди и Лайош Кошут. В него ще има и неизвестни факти около делото и подвига на Левски, разказва младият творец.

Ролята на Апостола е поверена на актьора Симеон Владов, а водещ ще е телевизионерът Златимир Йочев. Във филма зрителите ще видят и изтъкнати левсковеди - проф. Пламен Митев, проф. Иван Стоянов, Дора Чаушева, Теодор Тончев. Снимките започват на 19 февруари по време на честването за Васил Левски в София и ще продължат в Карлово, Ловеч, Тетевен, Голям Извор, Къкрина и на други места, свързани с живота на Васил Левски.

Искрен Красимиров вече е създал филми за Христо Ботев, Софроний Врачански, Иван Вазов, Алеко Константинов, цар Борис трети. Той е създател и на сдружението "Незабравимата България". 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Острие на ГЕРБ срина ППДБ: Вие сте шарлатани, които няма да направите честни избори. Министър Шарков се е срещал с арестувания и осъждан Цицелков (ВИДЕО) Острие на ГЕРБ срина ППДБ: Вие сте шарлатани, които няма да направите честни избори. Министър Шарков се е срещал с арестувания и осъждан Цицелков (ВИДЕО)
ново
Днес: 119
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК