BG EN

Сноудън: "Събира се информация за всички за всеки случай"

ЧАС ПИК

Сноудън: "Събира се информация за всички за всеки случай"

10357
на 14.03.2016
Сноудън: Събира се информация за всички за всеки случай
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Програмите за проследяване, осъществявани от властите в САЩ, не са помогнали за предотвратяването на нито един терористичен акт. Това разказа бившият служител на американските специални служби Едуард Сноудън в интервю за испанския телевизионен канал "Секста".

препоръчано

"Тези програми никога не са предотвратили нито един терористичен акт”, отбяляза той. Според бившия служител на разузнаването на САЩ, програмите за следене не са допринесли и за "разследването на терористични действия". Според него, в Съединените щати, "все още продължава "шпионирането на американците”. И то стана по-агресивно и нахлуващо (в личния живот) от всякога".

Запитан дали програмите на САЩ за следене биха могли да предотвратят увеличаването на терористичната групировка „Ислямска държава" (ИД), Сноудън отбеляза, че при следенето на всички „вие нищо не разбирате”. „За 10 години не успяхме да намерим нито един терорист благодарение на тези програми”, подчерта той. Информация се събира „за всички за всеки случай”, според Сноудън. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК