BG EN

Сол Кембъл не иска да е кмет на Лондон

Европа

Сол Кембъл не иска да е кмет на Лондон

5130
на 01.03.2015
Сол Кембъл не иска да е кмет на Лондон
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бившият защитник на английския национален отбор по футбол Сол Кембъл се е отказал от идеята да се кандидатира за кмет на Лондон.

препоръчано

40-годишният Сол Кембъл се оправда, че още му е рано да се кандидатира за такъв висок пост.

Кметът на Лондон Борис Джонсън има всички шансове да бъде преизбран. Той дори

заяви, че възнамерява да се отрече от американското си гражданство, за да докаже „отдадеността си към Великобритания", съобщава Би Би Си.

Той каза пред Sunday Times, че неговото гражданство е „инцидент при раждането, който ме остави с това нещо. Трябва да намеря начин да се отърва".

Кметът на британската столица, който е роден в Ню Йорк, е принуждаван да плаща американски данъци, защото има американско гражданство.

Джонсън добави, че ще се обърне към американския посланик Матю Барзън, за да проучи какви стъпки трябва да предприеме, за да се откаже от американския си паспорт.

Консервативният политик е роден в Манхатън през 1964 година и притежава британски и американски паспорт. Неговият паспорт е подновен през ноември 2012 година, но той и преди е заявявал, че ще се отрече от американското си гражданство.

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (НА ЖИВО) Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (НА ЖИВО)
ново
Днес: 17
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК