BG EN

"Союз" се скачи успешно с МКС

СВЕТЪТ ДНЕС

"Союз" се скачи успешно с МКС

11678
на 28.03.2015
Союз се скачи успешно с МКС
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Пилотируемият космически кораб "Союз ТМА-16М" се скачи успешно с Международната космическа станция. Скачването е станало в автоматичен режим, без необходимост от човешка намеса, което означава, че всичко е протекло нормално. Шест часа по-рано "Союз" полетя от космодрума Байконур заедно с ракетата-носител "Союз-ФГ", която го изведе в околоземна орбита.

препоръчано

Със "Союз ТМА-16М" на МКС пристигнаха двама космонавти и един астронавт - руснаците Генадий Падалка и Михаил Корниенко и американецът Скот Кели. Триото ще замени досегашния екипаж на станцията, който е в състав: Антон Шкаплеров (Роскосмос), Тери Вьортс (НАСА) и Саманта Кристофорети (ЕСА), отбелязва РИА Новости. Корниенко и Кели ще останат на МКС до 3 март 2016 г., с което ще установят нов космически рекорд, докато Падалка ще се върне на Земята преди това.

Новият екипаж ще извърши в орбита 49 експеримента, половината от които с медицински характер. Падалка и Корниенко носят със себе си флаг на Русия, за да отбележат на 9 май Деня на победата срещу фашистка Германия. На снимката (отляво надясно): Кели, Падалка, Корниенко.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от Възраждане (ВИДЕО) БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от "Възраждане" (ВИДЕО)
ново
Днес: 108
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК