BG EN

СПАСИТЕЛНА АКЦИЯ: Въздушната линейка транспортира жена с мозъчен кръвоизлив от Смолян в София

Здраве

СПАСИТЕЛНА АКЦИЯ: Въздушната линейка транспортира жена с мозъчен кръвоизлив от Смолян в София

9695
на 05.09.2025
СПАСИТЕЛНА АКЦИЯ: Въздушната линейка транспортира жена с мозъчен кръвоизлив от Смолян в София
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Пациентка с мозъчен кръвоизлив бе транспортирана с въздушна линейка от Смолян към болница "Пирогов" в София, заяви д-р Красимир Събев, началник на ОАРИЛ при Многопрофилната болница за активно бечение "Братан Шукеров" в Смолян.

препоръчано

Това е поредният случай от началото на годината на ангажиране на медицински хеликоптер за смолянски пациенти в спешни състояния.

Пациентката е на 50 години, днес внезапно ѝ прилошало, при което е бил повикан екип на "Спешна помощ". Диагностика със скенер установила, че става дума за мозъчен кръвоизлив, най-вероятно причинен от аневризма, уточниха медици от смолянската болница.

В "Пирогов" жената ще бъде подложена на специализирано лечение. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден
ПИК TV x
Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО) Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО)
ново
Днес: 24
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК