ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Мъж и жена са задържани в Пето РУ за кражба от магазин за хранителни стоки на бул. „Дондуков“ в София. Сигнал за извършеното престъпление бил подаден на 26 февруари, съобщиха от МВР.
При проведените оперативно- издирвателни действия криминалистите влезли в дирите на извършителите - Н.Г. на 23 г. и 20-годишната му приятелка А.Г., и двамата от София, криминално проявени и осъждани за кражби.
Те предали доброволно инкриминираните вещи. След доклад на събраните материали в Софийска районна прокуратура на двамата е повдигнато обвинение за извършено престъпление по чл. 194 от НК. Спрямо Н.Г. е взета мярка за неотклонение „задържане под стража” за срок до 72 часа, изменена в постоянна, а на А.Г. е наложена мярка „подписка”.


