ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Победителят в миналогодишното издание на маратона в Токио Ендешоу Негесе е един от деветимата етиопски спортисти, дали положителни допинг проби, съобщава Insidethegames.
По-рано се появиха съобщения, че етиопски бегачи, петима от които са на топ-ниво, са заподозрени в употреба на забранени вещества. Сега става ясно, че Негесе е дал положителен резултат за мелдоний, който бе добавен в списъка със забранени препарати на УАДА от 1 януари тази година.
Той повишава работоспособността, намалява симптомите на физическо пренапрежение и способства за повишаване на издръжливостта. Негесе спечели миналогодишното издание на токийския маратон с време два часа и шест минути. Тазгодишният победител Феиса Лилеса, също етиопец, преодоля дистанцията за два часа и седем минути.


