BG EN

Спортното училище изпрати загиналите момчета

ЧАС ПИК

Спортното училище изпрати загиналите момчета

6566
на 07.10.2014
Спортното училище изпрати загиналите момчета
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Двете момчета от Спортното училище в Пловдив, които загинаха в зверската катастрофа в неделя, бяха погребани днес. Те издъхнаха, след като ученикът без книжка Атанас Танков изпусна управлението на БМВ-то и със 150 км в час се заби първо в един стълб, а после - в друг.

препоръчано

На поклонението дойдоха съучениците, класните им и училищното ръководство. Първо бе погребението на 15-годишния Георги Тасев. Той и единственият оцелял в катастрофата - "шофьорът" Атанас Танков, са в класа по академично гребане. Два часа по-късно гробището отново потъна в сълзи и скръб, защото бе погребението на другото дете - 16-годишния Николай Георгиев от класа по овчарски скок. За да изпрати децата, дойде и зам.-министърът на спорта Йордан Йовчев, който е приятел на родителите на Георги.

Третата жертва от трагедията в неделя Дилян Върбанов бе погребан предишния ден също на Централни гробища. Днес в Спортното училище бе обявен ден на траур, а тържествата по случай годишнината на школото в края на седмицата се отменят за неопределено време.

 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 66
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК