BG EN

Стара Загора планира да санира 370 сгради

Животът днес

Стара Загора планира да санира 370 сгради

3873
на 07.10.2013
Стара Загора планира да санира 370 сгради
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Община Стара Загора планира да санира общо 370 жилищни и обществени сгради. Това съобщи днес Георги Симеонов, шеф на дирекция "Устойчиво развитие и евроинтеграция".

Информацията бе съобщена при старта на втория етап от кампанията на Министерството на регионалното развитие по проект "Енергийно обновяване на българските домове" в Стара Загора.

Сградите, които ще се санират са разпределени в два пакета от по 170 и 200 постройки, за целта е необходима сумата от 70 млн.лв., посочи Георги Симеонов.

Реално изпълнение на проекти за саниране на коперации със средства от ЕС може да се очаква през пролетта на 2014 г., коментира Христина Стоичкова, старши експерт при дирекция "Обновяване на жилищни сгради" в регионалното министерство.

препоръчано

 

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция
ПИК TV x
Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО) Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО)
ново
Днес: 90
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК