BG EN

Стартираха разследване срещу Жером Валке

Футбол

Стартираха разследване срещу Жером Валке

3575
на 17.03.2016
Стартираха разследване срещу Жером Валке
Автор:   ПИК
Швейцарските власти са започнали разследване срещу бившия главен секретар на ФИФА Жером Валке, съобщи AFP. Валке, който бе считан за дясната ръка на Сеп Блатер, бе отстранен временно от поста на 7 септември миналата година във връзка с подозрения за корупционни схеми при продажбата на билети за Световното първенство през 2014 г. В началото на 2016 година последва и неговото официално уволнение от централата.
„Като част от продължаващата серия от случаи, свързани с ФИФА, офисът на главния прокурор на Швейцария заведе наказателно производство срещу бившия главен секретар на ФИФА Жером Фалке по подозрения за участие в различни криминални деяния по време на неговата служба в централата”, се казва в съобщение, изпратено от швейцарските власти до AFP. 
препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Журналистът Борис Ангелов с ТОП АНАЛИЗ: Отборният играч Илияна Йотова достигна върха (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Журналистът Борис Ангелов с ТОП АНАЛИЗ: Отборният играч Илияна Йотова достигна върха (ВИДЕО)
ново
Днес: 8
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК