BG EN

Стивън Хокинг ще търси извънземни в най-мащабния проект досега

ГАЛЕРИЯ ШОУ

Стивън Хокинг ще търси извънземни в най-мащабния проект досега

6077
на 21.07.2015
Стивън Хокинг ще търси извънземни в най-мащабния проект досега
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Британският космолог Стивън Хокинг стартира най-големият досега проект за търсене на извънземни. Проектът за изследване на галактиката в търсене на друг живот е на стойност 135 милиона долара. Инициативата е финансирана от руския милиардер Юрий Милнер, според който това е най-мащабната научна инициатива досега.

препоръчано

"В безкрайната Вселена трябва да има и друг живот. Някъде в космоса може би ни наблюдава по-интелигентен живот. Време е да се посветим на намирането на отговор на това има ли живот извън Земята", каза Милнер. Проектът ще използва най-големите телескопи на Земята и ще търси признаци на живот в най-дълбоките точки на Вселената. Милнер обясни, че сканирането ще събира повече данни за един ден, отколкото се е събирало за цяла година. В зоната на приоритетно внимание ще са 1 милион звезди, намиращи се най-близо до Слънчевата система, централната част на Млечния пъти стоте галактики, най-близки до Млечния път. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 20
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК