BG EN

Стотици сръбски радикали на митинг в подкрепа на Караджич

ЧАС ПИК

Стотици сръбски радикали на митинг в подкрепа на Караджич

5455
на 25.03.2016
Стотици сръбски радикали на митинг в подкрепа на Караджич
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Сръбските радикали в Белград излязоха по улиците по повод 17-ата годишнина от бомбардировките в Югославия. Те се обявиха срещу вчерашната присъда на Трибунала в Хага срещу лидера на босненските сърби Радован Караджич, който получи 40 години затвор.

препоръчано

Митингът беше организиран от водача на Сръбската радикална партия, чийто водач Воислав Шешел беше вицепремиер на страната между 1998 и 2000 г., съобщава Russia Today. Някои от протестиращите носеха портрети на Караджич. „Той беше осъден, независимо, че беше невинен и само защото е сърбин, който се е озовал на поста ръководител на Република Сърбия в един решителен исторически момент“, каза Шешел.

„Тези, които ни бомбардираха през 1999 г., тези, които убиваха децата ни, тези престъпници от НАТО, сега парламентът им даде правото да се разхождат свободно из Сърбия“, добави той в обръщението си към тълпата. „Присъдата срещу Радован Караджич е присъда срещу целия сръбски народ, история и нация.“ 


Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 127
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК