BG EN

Стотици хора са ранени при блъсканица на възпоменателна служба на кенийски опозиционер Одинга

Африка

Стотици хора са ранени при блъсканица на възпоменателна служба на кенийски опозиционер Одинга

12274
на 18.10.2025
Стотици хора са ранени при блъсканица на възпоменателна служба на кенийски опозиционер Одинга
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Стотици опечалени са били ранени при блъсканица по време на възпоменателната служба за кенийския опозиционер Райла Одинга, предаде Ройтерс, позовавайки се на местното издание „Стандарт“.

препоръчано

Двама души загинаха, а над 160 други бяха ранени на вчерашното погребение с държавни почести на кенийския опозиционер, съобщи хуманитарната организация „Лекари без граници“.

По-рано Ройтерс съобщи, че ранените са били 17.

Хиляди хора отдадоха последна почит на Одинга. Покойният политик имаше ревностни последователи в източноафриканската страна и възпоменателните церемонии за него в последните дни привлякоха огромни тълпи, посочва световната агенция.

Одинга, който бе основна фигура в политиката на Кения в продължения на десетилетия, беше политически затворник и се кандидатира безуспешно за президент 5 пъти. Той почина на 80-годишна възраст в Индия, където се лекуваше.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Бившият зам.-кмет на София Иван Василев: Има доста проблеми в Продължаваме промяната. Лена не ми е давала нареждания, защото... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Бившият зам.-кмет на София Иван Василев: Има доста проблеми в "Продължаваме промяната". Лена не ми е давала нареждания, защото... (ВИДЕО)
ново
Днес: 93
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК