BG EN

Страховит подлез до елитно столично училище

ЧАС ПИК

Страховит подлез до елитно столично училище

3854
на 25.08.2013
Страховит подлез до елитно столично училище
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Хиляди ученици ще бъдат изправени съвсем скоро пред дилемата – да преминат през намиращият се в руини страховит подлез на кръстовището на булевардите "Ситняково" и "Гео Милев" или да рискуват, преминавайки между фучащите с висока скорост автомобили.

За това сигнализираха в БНТ родители, чиито деца учат в едно от големите и престижни учебни заведения - 31-во училище "Иван Вазов". Подлезът бе ремонтиран преди девет години, но поради безстопанственост от направеното тогава не е останало почти нищо.

Решилите все пак да влязат под кръстовището прескачат зейналите дупки на отточните канали, защото решетките им са буквално изтръгнати. Вандали счупили и лампите, дори извадили плоскости от тавана и сега оттам висят кабели. Вечер мястото става свърталище на наркомани, а нормалните хора избягват да влизат вътре.

Но за това пари, естествено няма, гневят се родителите. Затова от кметството са се обърнали към Дирекцията за обществен ред и сигурност към Столична община. За период от година изпратили множество молби и писма. Едва в края на миналата седмица, обаче, получили уверение, че ще се намери възможност за осигуряване на видеонаблюдение.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи
ПИК TV x
Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО) Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК