СТРАХОТНО: Ивет Лалова с квота за пета Олимпиада

Най-добрата българска спринтьорка Ивет Лалова-Колио си осигури участие на Олимпийските игри в Токио следващото лято, съобщава Нова телевизия.

Ивет Лалова дебютира с шесто място за отбора на Европа

Ивет Лалова се класира на шесто място и донесе 3 точки за...

на 09.09.2018

Това стана факт, след като атлетката ни спечели състезанието на 200 метра от турнира „Сейко Голдън При” в Осака, Япония. 35-годишната Лалова финишира с време от 22.55 секунди, което е нов рекорд на състезанието и също така пократив норматив за Токио, който е 22.80 секунди.

Олимпиадата в Токио ще бъда пета за Лалова в състезателната й кариера. Тя е участвал на Игрите в Атина ‘04, Пекин ’08, Лондон ’12 и Рио де Жанейро ’16.