BG EN

СТРАХ ОТ САНКЦИИ: Бившата жена на Путин продава на пожар имотите си в Испания

Акценти

СТРАХ ОТ САНКЦИИ: Бившата жена на Путин продава на пожар имотите си в Испания

40263
на 16.02.2023
СТРАХ ОТ САНКЦИИ: Бившата жена на Путин продава на пожар имотите си в Испания
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бившата жена на Владимир Путин - Людмила Очеретная, заедно с новия си съпруг Артур Очеретни, продават имотите си в Испания заради опасения от санкции на ЕС, пише испанското издание El Mundo, цитирано от “Европейска правда“.

препоръчано

Семейство Очеретни продава спешно два апартамента в жилищен комплекс "Lomas del Rey", разположен в курортния град Марбея в Южна Испания. Цената на имота му е 2,2 милиона евро. Според изданието, причината за продажбата е страх от попадане под санкциите на Европейския съюз. Бившата съпруга на Путин вече е в санкционния списък на Великобритания.

Людмила се разведе с Путин през 2013 г., но има подозрения, че руският президент продължава да я финансира.

Именията им в Испания бяха закупени от Очеретни през 2011 и 2014 г., малко преди брака му с Людмила, и регистрирани на негово име. Това са два апартамента с площ от 229 и 405 кв.м. За да плати покупката, Очеретни получи ипотечен кредит от една от испанските банки.

Медии отбелязват, че покупката на испански недвижим имот на стойност над 500 000 евро дава право на чужденци да получат разрешение за пребиваване в страната, първоначално временно - за една година, а след това - постоянно.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК