BG EN

СТРАШНА ИНТРИГА: Костадин от "Възраждане" вкара дебел прът в колелото на сглобката. ГЕРБ подскочи: ППДБ са страшни лицемери

Акценти

СТРАШНА ИНТРИГА: Костадин от "Възраждане" вкара дебел прът в колелото на сглобката. ГЕРБ подскочи: ППДБ са страшни лицемери

307387
на 28.02.2024
СТРАШНА ИНТРИГА: Костадин от Възраждане вкара дебел прът в колелото на сглобката. ГЕРБ подскочи: ППДБ са страшни лицемери
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Страшна интрига между ГЕРБ-СДС и ППДБ заформи лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов. Негово признание от трибуната на Народното събрание разклати още повече и без друго крехкия мир, на който сглобката все още по чудо се крепи предротационно.

препоръчано

"Днес в пленарна зала станахме свидетели на един много показателен за колегите от "Продължаваме промяната" - "Демократична България" маниер. А именно политическото лицемерие. Костадин Костадинов заяви, че от ППДБ миналата седмица са търсили мнозинство от "Възраждане", за да може да бъде отхвърлено решението за "Уестингхаус". А в същото време в меморандума, който предлагат на нас, посочват, че категорично трябва да се забранят плаващите мнозинства", изригна зам.-председателят на ПГ на ГЕРБ Теменужка Петкова.

Миналата седмица напрежението между сглобкаджиите се изостри заради предложението на ГЕРБ и ДПС АЕЦ "Козлодуй" да започне преговори с "Хюндай" за строителство, доставка и въвеждане в експлоатация на 7-ми и 8-ми блок с американската технология AP-1000.

ППДБ извадиха контра предложение да се преговаря с повече от една фирма и по-конкретно - с американската "Бехтел". След близо тричасовия дебат обаче с гласовете на ГЕРБ, ДПС и ИТН парламентът възложи на атомната електроцентрала да води преговори с "Хюндай инженеринг", а проекто решението на ППДБ не бе прието.

"Кога са искрени колегите от ППДБ? Когато пишат меморандум и ни поставят условия, или когато търсят и намират плаващи мнозинства?! Дошло е време да се сложи край на това политически лицемерие", добави Теменужка Петкова на брифинга на ГЕРБ в парламента по-рано днес.

Тома Биков също посочи, че плаващите мнозинства, на които в ППДБ уж са противници, са в резултат от липсата на ясен механизъм за взимане на решение в управляващото мнозинства.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 55
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК