Структурите на БСП продължават трети ден да клеймят Първанов и Петков, готви се вендета
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Местни организации на БСП продължават да клеймят отцепниците от АБВ вече трети ден. От пресцентъра на „Позитано” 20 заливат имейлите на медиите с декларации на червени структури от цялата страна с идентични текстове, осъждащи поведението на Георги Първанов и Румен Петков, които са членове на БСП, както и на евродепутата Ивайло Калфин.
По всички личи, че се готви жестока вендета срещу Първанов и Петков и зрелищно безпрецедентно изключване от партията.
В декларация от БСП-Търговище, разпространена днес пише: „Най-важната обща кауза на социалистите днес е спечелването на най-много депутатски мандати в Европейския парламент. Можем да постигнем тази цел само като сме единни, като застанем зад достойните кандидатури в листата ни за избор на евродепутати, като бъдем силни в единството и подкрепата си.”
Според текста БСП винаги се е отличавала с това, че е била свободна трибуна, в която различните мнения са намирали еднакъв прием с традиционните позиции. "Никога не сме се притеснявали от различните мнения, дори ако те не съвпадат с позициите на голяма част от членовете на БСП. Но всяка свобода на мнения има граници. С действията си проектът АБВ ги премина и в момента обслужва единствено интересите на основния противник на БСП – партия ГЕРБ, както и на всички противници на лявото. Никой не е по-голям от БСП - нито редовият член, нито нейните ръководители. Всякакви думи за разширяване на възможностите за успех чрез паралелни листи са крайно неубедителни и нелогични. Те носят обида, разочарование, гняв. Но носят и по-голяма мотивация за работа, тъй като залогът не е само партията и нейното бъдеще, а бъдещето на държавата, бъдещето на Европа", заявяват социалистите от Търговище.


